Skip to main contentSkip to main content
You are the owner of this article.
You have permission to edit this article.
Edit
topical

2022 Nebraska All-Class volleyball teams

  • Updated
  • 0

The Nebraska high school volleyball All-Class teams and honorable mention selections for the 2022 season.

* — denotes honorary captain


CLASS A


First team

*H — Destiny Ndam-Simpson, Omaha Westside, 6-1, Sr.

H — Stella Adeyemi, Papillion-La Vista South, 5-11, Sr.

H — Lauren Medeck, Papillion-La Vista South, 6-1, Jr.

H — Alanna Bankston, Millard West, 6-1, Sr.

H — Samantha Laird, Omaha Westside, 6-0, Sr.

S — Malayah Long, Lincoln Southwest, 6-0, Jr.

L — Kenzie Dyrstad, Papillion-La Vista South, 5-7, Sr.

Second team

H — Mia Tvrdy, Papillion-La Vista, 6-2, Jr.

H — Tia Traudt, Grand Island, 6-0, So.

H — Matthea Dalton, Fremont, 5-10, So.

H — Amanda Loschen, Omaha Marian, 6-2, Sr.

H — Shandy Faalii, Lincoln East, 5-9, Jr.

S — Reagan Hickey, Papillion-La Vista, 5-10, Jr.

L — Faith Frame, Gretna, 5-6, Jr.


CLASS B


First team

*H — Morgan Burke, Omaha Skutt, 6-0, Sr.

H — Grace Heaney, Elkhorn North, 6-2, Sr.

H/S — Ivy Leuck, Omaha Skutt, 5-9, Sr.

H — Gracie Kircher, Norris, 5-11, Sr.

H — Anna Jelinek, Norris, 5-8, So.

S — Reese Booth, Elkhorn North, 5-8, Jr.

L — Olivia Mauch, Bennington, 5-8, Jr.

Second team

H — Haley Wolfe, Elkhorn, 6-2, Sr.

H — Lauren Buzbee, Bennington, 6-0, Sr.

H — Lily Snodgrass, Omaha Duchesne, 5-11, Sr.

H — Karsyn Leeling, Sidney, 5-10, Jr.

H — Sophia Turek, Seward, 5-8, Sr.

S — Caylee Rowley, Waverly, 5-8, Jr.

L — Paisley Douglas, Omaha Skutt, 5-6, Jr.


CLASS C-1


First team

*H — Lucy Ghaifan, Grand Island Central Catholic, 6-0, Sr.

H — Clara Evert, Gothenburg, 5-7, Jr.

H — Kaitlyn Emanuel, North Bend, 6-0, Sr.

H — Nora Wurtz, Douglas County West, 6-4, Jr.

H/S — Mattie Kamery, Minden, 5-8, So.

S — Carolyn Maser, Grand Island Central Catholic, 6-1, Jr.

L — Emily Cornwell, Gothenburg, 5-4, Sr.

Second team

H — Gracie Woods, Grand Island Central Catholic, 6-0, Sr.

H — Josie Cleveringa, North Bend, 5-10, Jr.

H — Halle Dolliver, Malcolm, 5-9, Fr.

H — Lauryn Scott, Adams Central, 5-8, Sr.

H — Jenna Jakubowski, St. Paul, 5-10, Sr.

S — Brielle Unseld, Pierce, 5-11, Sr.

L — Anna Borner, Douglas County West, 5-4, Jr.


CLASS C-2


First team

*H — Abby Wachal, Lincoln Lutheran, 5-10, Sr.

H — Chloe Hanel, Clarkson-Leigh, 6-0, Jr.

H — Paige Frickenstein, Fremont Bergan, 6-1, Jr.

H — Brandi Helzer, Oakland-Craig, 5-11, So.

S — Elecea Saathoff, Lincoln Lutheran, 5-10, Sr.

S — Adi Rennerfeldt, Oakland-Craig, 5-7, So.

L — Keri Leimbach, Lincoln Lutheran, 5-4, So.

Second team

H — Hannah Herrick, Amherst, 5-8, Jr.

H — Kaitlyn Mlnarik, Fremont Bergan, 5-7, Sr.

H — Caylin Barnett, Southwest, 5-8, Sr.

H — Sophie Wohlgemuth, Lincoln Lutheran, 5-10, Jr.

H — Gracen Evans, Ponca, 5-10, Sr.

S — Rebecca Baker, Fremont Bergan, 5-9, Sr.

H/L — Natalie Tietjen, Thayer Central, 5-9, Jr.


CLASS D-1


First team

*H — Laney Kathol, Hartington Cedar Catholic, 6-0, Sr.

H — Channatee Robles, Norfolk Catholic, 5-10, Sr.

H — Mikah O’Neill, SEM, 5-11, Jr.

H — Lexie Eckhoff, Axtell, 5-9, Sr.

H — JessaLynn Hudson, BDS, 6-3, Sr.

S — Meredith McGregor, Hartington Cedar Catholic, 5-6, Sr.

L — Katy Jones, Hartington Cedar Catholic, 5-7, Jr.

Second team

H — Jalen Kent, Cambridge, 5-9, Jr.

H — Jordan Vogler, Elmwood-Murdock, 5-7, Jr.

H — Reghan Flynn, Nebraska Christian, 5-9, Sr.

H — Addison Corr, Norfolk Catholic, 5-9, Sr.

H — Alexis Wood, Maywood-Hayes Center, 5-10, Sr.

H/S — Hayley Sliva, BDS, 5-10, So.

L — Kaylee Pribyl, Meridian, 5-5, Sr.


CLASS D-2


First team

*H — Grace Baumert, Howells-Dodge, 6-1, Sr.

H — Dru Niemack, Shelton, 5-11, Sr.

H — Karli Heidemann, Diller-Odell, 6-1, Sr.

H — JoLee Ryan, Overton, 5-9, Jr.

H — Natalie Wood, Overton, 5-10, Jr.

S — Blair Fiala, Howells-Dodge, 5-4, Sr.

H/L — Kylee Wessel, Humphrey St. Francis, 5-9, Sr.

Second team

H — Mya Hedstrom, O’Neill St. Mary’s, 5-10, Jr.

H — Olivia Eickhoff, Falls City Sacred Heart, 5-9, Sr.

H — Lacey Paxton, Stuart, 5-7, Jr.

H — Natalie Pieper, Howells-Dodge, 5-8, Jr.

S — Makenna Willis, Shelton, 5-7, Sr.

S — Ashlyn Florell, Overton, 5-6, Jr.

L — Hannah Baumgart, Humphrey St. Francis, 5-2, Sr.


HONORABLE MENTION


Class A

Bellevue East: Rylee Craig, Erica Nickisch, Lilly Gulley, Mackenzie Reimer, Mya Weber. Bellevue West: Kayla Eggiman, Angela Berger. Columbus: Addison Johnson, Ellie Thompson. Elkhorn South: Maddie Henry, Annie Millard, Delaney Burge, Sarah Galligan, Julia Ringenberg, Ava Stone, Rowyn Scheer, Izzy Junior. Fremont: Mikayla Belmont, Emmalee Sheppard. Grand Island: Haedyn Hoos, Jaylen Hansen, Kaiden Dahmer. Gretna: Elle Heckenlively, Cassie Stones, Hayden Hart. Kearney: Avery Franzen, Elli Mehlin. Lincoln East: Megan Waters, Brynne Topolski, Aaliyah Bradford, Brooklyn Fuchs. Lincoln High: Nicole Haywood, Faith van Eck, Holly Stoebner. Lincoln North Star: Hailey Boltz, Macy Roth, Ali Jacobs, Abby Lottman. Lincoln Northeast: Laney Songster, Doneelah Washington, Tasia Sadler. Lincoln Pius X: Adison Markowski, Faith Venable, Lanie Brott, Gia Miller. Lincoln Southeast: Natalie Wardlow, Kacey Porter. Lincoln Southwest: Alexa Gobel, Teagan Little, Emerson Lionberger. Millard North: Caitlin McCormack, Rilyn Gish, Brylee Nelsen. Millard South: Ali Butler, Scotlyn Erwin, Jayden Bestenlehner. Millard West: Sierra Pokharel, Skylar Walters, Evan Glade. Norfolk: Tessa Gall, Carly Ries, Carlie Streich. North Platte: Carly Purdy, Trinity Vak, Abby Kaminski. Omaha Bryan: Giulia Morellini, Jessica Conway. Omaha Burke: Ashlyn Paymal, Delaney Dotzler, Ella Davison. Omaha Central: Caroline Festersen. Omaha Marian: Amelia Roth, Ashley Wilwerding, Amanda Draper. Omaha North: Ann Marie Meiman. Omaha Northwest: Grace Lewis, Kaya Kelly-Craigs, Isabelle Hoiberg, Cayla Waite, Kiley Valien. Omaha South: Jazmin Garcia Alvarez, Nina Casal, Karina Calderon. Omaha Westside: Jocelyn Healy, Daniela Gologan, Kensington TeKrony, Audrey Behrens, Isabella Lamb, Eleanor Brislen, Tatum Godinez. Omaha Westview: Rylee Meysenberg, Kambry Kachaturian. Papillion-La Vista: Morgan Glaser, Karlyn Francis, Anna Sis, Lillian Vitera. Papillion-La Vista South: Morgan Bode, Charlee Solomon, Shealie Wiebers.

Class B

Alliance: Jaelynne Clarke, Kenna Montes, Haley Weare. Beatrice: Annie Gleason, Kiera Busboom, Ellie Jurgens, Addie Hatcliff. Bennington: Maddie Uhlier, Lauren Buzbee, Taylor Olsen, Kennedy Gansebom, Evie Howard. Blair: Hailey Roewert. Crete: Sierra Crist, Marin Rasgorshek, Reagan Bessler. Elkhorn: Haley Wolfe, Kaelyn Anderson, Anna Janvrin, Skylar Mack, Ella Schutte. Elkhorn North: Ava Spies, Shay Heaney, Kailey Hrbek, Haylee Wolf. Gering: Cami Newman, Maddie Ray, Alex Gonzalez-Orozco, Carleigh Pszanka, Ella Rotherham. Grand Island Northwest: Taylor Jakubowski, Whitney Loman, Mikyna Stoppkotte. Hastings: Lainey Benson, Mary Howie, Carly Beckby, Elianna Robbins. Lexington: Laikyn Seim, Reese Kuecker, Sierra Werger. Lincoln Northwest: Charlotte Coughlin. McCook: Kori Rippen, Gracelynn Wiemers. Nebraska City: Halle Thompson. Norris: Anistyn Rice, Celia Spilker, Mallorie Meyer, Liv Hausmann. Omaha Duchesne: Lily Snodgrass, Elizabeth Layson, Emily Love. Omaha Mercy: Emily Lee, Abby Mills, Lucy Euteneuer. Omaha Skutt: Addison West, Anna Weberg, Abbie Hagedorn, Kiera Link, Brooke Banker. Plattsmouth: Sara Conkler. Ralston: Ari Hernandez, Ali Willits, Emilee Brand, Sadah Willey. Schuyler: Natalie Yrkoski, Alyza Arroyo, Litzy Avila. Scottsbluff: Ella Foote, Paige Horne, Tierra West, Taylor Hafeman. Seward: Sophia Turek, Kelsey Miller, Amara Siebert, Abby Covalt. Sidney: Rheagan Stanley, Karsyn Leeling, Reese Riddle, Chloe Ahrens. Waverly: Eden Moore, Joslyn Rice, Kara Kassebaum, Caylee Rowley. York: Cynley Wilkinson, Libby Troester, Reese Hirschfeld.

Class C-1

Adams Central: Megyn Scott, Rachel Goodon. Ainsworth: Cameryn Goochey, Dakota Stutzman, Saylen Young. Arlington: Emme Timm. Ashland-Greenwood: Raeghan Craven, Marley Glock. Aurora: Kasey Schuster, Lexi Jones, Kirsten Jensen. Battle Creek: Mya Zohner, Reagan Brummels, Addi Taake, Tylar Humphrey. Boone Central: Kailey Patzel. Bridgeport: Brooklyn Mohrman, Grace Dean, Aubrey Watts. Broken Bow: Halle McCaslin, Maren Chapin, Jessy Lowe. Central City: Brooklyn Richardson. Chadron: Jaleigh McCartney, Demi Ferguson. Chase County: Bryn McNair, Joee Clevenger, Landree McNair. Columbus Lakeview: Josie Bentz, Autumn Gibbs, Ava Tessendorf, Taylor Helms, Elly Luchsinger. Columbus Scotus: Joanna Rusher. Conestoga: Sophia Ackerman, Amelia Gocke. Cozad: Ashtyn Snider. David City: Avery Couch, Kamryn Behrns, Kambri Andel. Douglas County West: Aubree Liss, Keira Murdock, Raya Sattem, Courtney Poloncic. Fairbury: Emily Huss, Mikya Lierman. Falls City: RaeAnn Thompson, Lexi Brewer, Ashleigh Kirkendall, Reece McNeely. Fort Calhoun: Raegen Wells, Olivia Quinlan, Mollie Dierks, Grace Genoways. Gibbon: Kristen Holcomb. Gordon-Rushville: Haley Johnson, Addison Slama, Rylie Shults, Emma Martins, Reaghan Shultz. Gothenburg: Kynlee Strauser, Ashlyn Richeson, Taryn O’Hare. Grand Island Central Catholic: Tristyn Hedman, Hadlee Hasselmann, Avery Kelly. Hershey: Emma Hall, Tahlia Steinbeck, Madison Guernsey. Holdrege: Keeley Vaughn, Bradie Medina, Avery Hurlbert. Kearney Catholic: Callie Squiers, Londyn Carnes, Jenna Kruse. Lincoln Christian: Lauren Swan, Paisley Darst. Logan View: Grace Schlueter, Sophia Vacha, Haley Isaac, Jessica Nelson, Neveah Vacha, Bailey Harpham, Miranda Batenhorst. Malcolm: Diamond Sedlak, Lauryn England, Abigail Zegar. Milford: Sarah Spahr, Kylie Jakub. Minden: Bailey Rogers, Myla Emery, Sloane Beck. North Bend: Lindsey Emanuel, Kathryn Gaughen. O’Neill: Wreece Liewer, Autumn Hilker, Ashley Sidak, Olivia Young. Ogallala: Marlee Ervin, Jamie Krab, Tayden Kirchner, Emily VanBorkum. Omaha Concordia: Kiley Wilkinson, Kylee Comer, Brooklynn Snyder. Omaha Roncalli: Tiana Earlywine, Gracie Jensen, Whitney Meier. Ord: Kaidence Wilson, Marin Reilly, Alison Miller, Brooke Fox. Pierce: Morgan Moeller, Jaya Wachholtz, Maggie Painter, Claudia Riggert. Platteview: Lexi Hans, Kate Roseland, Hannah Tagel, Abree Plueger, Clara Carlson, Ainsley Vanosdall. Raymond Central: Quincy Cotter, Taylor Oldfield, Savannah Masek, Brooklyn Maxson. St. Paul: Clara Kunze, Jessica Vetick, Gracie Mudloff. Syracuse: Kadyn Sisco, Katelyn Smith, Rylee Seelhoff. Valentine: Kinsey Buechle. Wahoo: Hayden Osmera, McKenna Smith, Josie Larson, Audrey Waido. Wahoo Neumann: Caitlin McGuigan, Jenna Sladky, Lily Bolden, Erin Raabe, Kinslee Bosak, AJ Bosak, Julia Ingwersen. Wayne: Isabelle Francis. West Point-Beemer: Meg Anderson, Mia Hunke. Yutan: Ellie Lloyd, Maura Tichota, Mylee Tichota.

Class C-2

Amherst: Kathryn Prickett, Kayten Hagan. Bayard: Danika Hassel, Dani Harter, Lexi Fiscus, Joslyn Hopkins, Kierra Miller, Aleah Nesbitt. Centennial: Karley Naber, Cora Payne, Ella Wambold, Samara Ruether. Centura: Sydney Davis, Taya Christensen, Kyra Wooden, Hope McDonald. Clarkson-Leigh: Korbee Wendt, Izabel Hollatz. Crofton: Caitlin Guenther, Ellie Tramp, Cassie Allen. Cross County: Bren Lemburg, Lilly Peterson, Shyanne Anderson, Sydney Hengefelt, Bricelynn Larson, Taylor Lindburg, Jayden Fellows. David City Aquinas: Ava Hilger, Tony Wachal, Natalie Kovar, Mara Yindrick, Allisen Jelinek. Doniphan-Trumbull: Kaleah Olson, Addie Fay, Emily Shimmin, Charlee Richter, Kayla Kennedy. Elkhorn Valley: Brooke Wilcox, JJ Black, Anneka Furstenau, Lily Hartl. Fillmore Central: Reyna Hafer, Addison Ekeler, Angie Schademann. Freeman: Faith Holland, Kylie Boyer, Lexi Winkle, Ruby Goes, Kinley Speth, Alicia Johansen. Fremont Bergan: Summer Bojanski, Carlee Hapke, Linden Nosal. Fullerton: McKenna Plumbtree, Teagan Gonsior. Gibbon: Hadleigh Davis, Emma Kucera. Hartington-Newcastle: Alivia Morten, Olivia Grutsch. Homer: Tori Walker. Hemingford: Mikayla Kumpf. Humphrey-Lindsay Holy Family: Abilyn Schneider, Addison Groene, Alisha Dahlberg. Johnson County: Ashley Beethe, Arely Cabrales, Bailee Sterup. Laurel-Concord-Coleridge: Mallory Eriksen, Tali Erwin, Ella Hartung. Lincoln Lutheran: Erika Young, Jordan Ernstmeyer. Louisville: Sagan Leach. Nebraska City Lourdes: Aspen Meyer, Sofia Fulton. North Platte St. Patrick’s: Mae Siegel, Tonja Heirigs, Izzy Scholz. Oakland-Craig: Laryn Johnson, Maycie Johnson, Shea Johnson, Gretchen Seagren. Omaha Brownell Talbot: Addy Haynes. Omaha Christian: Codie Wirges. Palmyra: Maddie Busch, Libbie Ball, Rylie Hale-Keller. Pender: Olyvia Nelson, Isabelle Felber, Alyssa Geisert, Hadley Walsh, Brie Burns, Kirsten Frey. Perkins County: Kailee Potts, Libby Cole, Mallory McClenahan. Ponca: Abbie Hrouda. Shelby-Rising City: Ava Larmon, Taya Pinneo. South Loup: Ava Pandorf. Southern Valley: Ann Bose, Brecklyn Hammond. Southwest: Bailey Truksa, Bryn Lampe, Kyra Nelms, Atleigh Nelms, Allison VanPelt. Stanton: Olivia Cunningham, Arynn Spence, Kelby Pohlman. Summerland: Hadley Cheatum, Adyson Mlnarik, Lydia Robertson. Superior: Ella Gardner, Madison Heusinkvelt, Teegan Duncan. Sutherland: Gracyn Elfeldt, Fallyn Elfeldt, Gracyn Elfeldt, Montana Saylor. Sutton: Alivia Huxoll, Lily McCroden, Reagan Robinson, Kennedy Perrien. Thayer Central: Jadyn Bowman. Tri County: Ella Clark, Meila Gronemeyer, Addison Paxton. Wakefield: Alex Arenas, Daveigh Munter-McAfee, Jordan Metzler. Weeping Water: Haylee Stackpole. West Point Guardian Angels Central Catholic: Reese Throener, Jayden Erisman. Wilber-Clatonia: Jera Schuerman. Wisner-Pilger: Emily Buhrman, Maggie Schweers, Cameryn Bellar. Wood River: Macie Peters, Sage Brabec.

Class D-1

Alma: Addison Siebels, Miley Whitney, Riley Scott. Arapahoe: Emerson Swanson, Gentry Warner. Axtell: Audrey Nelson, Jenna Marsh. BDS: Hannah Miller, Ashley Schlegel, Campbell Bohling, Malory Dickson. Bloomfield: Madison Abbenhaus, Avery Bargman. Blue Hill: Reece Maldy, Emma Karr. Burwell: Cora Gideon. Cambridge: Jacey Kent, Erin Johnson, Breelle Miller, Bailee Ahlemeyer. Cedar Bluffs: Ali Bartholomaus, Maddie Thomas. Deshler: Tierra Schardt, Stormi Capek, Allie Vieselmeyer, Mallory Kleen. Dorchester: Haley Schweitzer. East Butler: Katie Haney, Carynn Bongers, Sydney Pernicek. Elgin/Pope John: Ashlynne Charf, Chloe Henn, Skyler Meis, Baylee Busteed. Elm Creek: Denis Hunt, Ashley Bauer, Halle Knapp, Ava Hellriegel. Elmwood-Murdock: Tatum Backemeyer, Delaney Frahm, Madison Justesen, Annie Backemeyer, Charley Hanes. Hartington Cedar Catholic: Lexi Eickhoff, Melayna McGregor, Annika Kuehn, Lauren Bernecker, Josie Becker. Hastings St. Cecilia: Ryann Sabatka, Lindsey Parr, Chloe Valentine. Heartland: Hayden Mierau, Riley Goertzen. Hi-Line: Zoey Evans. Johnson-Brock: Taryn Ottemann, Chloe Vice, Olivia Nichols. Kenesaw: McKinnely Kroos, Lily Burr, Elise Schukel. Kimball: Aspyn Kiefer. Loomis: Adeline Larson, Sadie Maloley, Brooklyn Wiese. Maxwell: Jocelyn Cheek. Maywood-Hayes Center: Kiley Hejtmanek, Olivia Hansen, Ashlin Broz, Mataya Roberts, Aniah Seiler. Meridian: Jaala Stewart, Kaira Niederklein, Jaylee Sobotka. Morrill: Katelyn Walker. Nebraska Christian: Taytum Perdew, Hope Seip, Sheridan Falk, Ali Bruning. Niobrara/Verdigre: Jocelyn Miller, Harley Stark. Norfolk Catholic: Allison Brungardt, Saylor Fischer. Pawnee City: Mallory Branec, Madison Fender, Logan Maloley, Adrian DeKoning. Plainview: Abbie Kromarek, Claire Rasmussen, Teya Boyer. Pleasanton: Regan Weisdorfer, Tyra Sekutera. Ravenna: Morgyn Fiddelke, Tori Sklenar. Red Cloud: Marissa Hersh, Josie Rust, Avery Fangmeyer, Olivia Horne. Riverside: Ashtyn Heikes. Sandhills Valley: Lindsay Newman, Arena Fetty, Peyton Moore. SEM: Taryn Arbuthnot, Jacelyn Hoos, Katelynn Reiter, Jenna Claflin, Allie Rohde, Cayleigh Jackson. Silver Lake: Georgi tenBensel, Brooklyn Meyer, Sophie Schmidt, Lexi Wengler. South Platte: Avery Hayward, Haily Koenen, Madison Cheleen. Sterling: Macy Richardson, Ellie Lafferty, Lauren Harms. Twin Loup: Kathryn Folkers, Cassidy Grint, Elsie Ottun. Wausa: Hunter West, Alexa Cunningham, Sienna West.

Class D-2

Anselmo-Merna: Shaylyn Safranek, Carlee Bartak, Makenna Miller, Koral Schmidt, Adyson Pries. Ansley/Litchfield: Katherine Paitz, Kaylee Rohde, Kerry Ryan, Caydence Feldman. Arthur County: Jaedin Johns, Jacei Spangler. Brady: Keaton Fattig, Summer McConville, Taryn Stears. Crawford: Carly Lemmon. Creek Valley: Chaelin Polk, Karsyn Burgman, Jentry Snell, Ella Ningen. Diller-Odell: Keira Hennerberg, Baileigh Vilda, Myleigh Weers, Ashley Duis. Elba: Meleyna Kosmicki. Exeter-Milligan: Jozie Canode, Malorie Staskal, Savana Krupicka, Kaydence Haase, Kiley Oldehoeft. Falls City Sacred Heart: Olivia Eickhoff, Makinley Scholl. Friend: Abbie Milton. Garden County: Jena Spady, McKenna Kruger, Ridglyn Stanczyk, Aubrey Evans. Giltner: Haylee Scott. Hampton: Lillian Dose, Shae Kingery, Raegan Hansen, Nevaeh Luckassen. Harvard: Aimee Whetstone-Jones. Hay Springs: Gabrielle Twarling, Samantha Toof, Mya Turman. High Plains: Kenzie Wruble, Hailey Lindberg, Courtney Carlstrom. Hitchcock County: Karstyn Porter. Howells-Dodge: Carly Bayer, Jade Bayer. Humboldt-TRS: Avery Dierberger, Laramie Glathar. Humphrey St. Francis: Tessa Deets, Emma Baumgart. Hyannis: Juliana Merrihew. Lawrence-Nelson: Kara Menke, Claire Himmelberg, Katelyn Mazour. Lewiston: Meagan Sanders, Katelyn Sanders, Carleigh Weyers. Leyton: Trinity Beutler, Zaili Benish, Sydney Fortune. Mead: Janie Munter, Lilly Flynn, Haylie Muhlbach, Taylar Shull. Medicine Valley: Stella Heapy, Milla Farr, Kylie Rose. Neligh-Oakdale: Emerson Knust, Mallory Belitz, Hailey Horstmann. O’Neill St. Mary’s: Lorissa Reiman, Lacey Paxton, Hope Williamson. Osceola: Eastyn Kropatsch, Rori Wieseman. Overton: Daisy Ryan, Adysen McCarter, Gracyn Luther. Palmer: Joslynn Donahey, Morgan McClellan, Makenna Mottl. Paxton: Audrey Holm, Jacelyn Jorgensen, Jayden Gartner, Madison Hansen. Potter-Dix: Kallie Crossman. Randolph: Bailey Beal, Erin Engel. Sandhills/Thedford: Laney Dahlberg, Charlsie Teahon. Shelton: Alia Gomez, Jalyn Branson, Sidney Gegg. Sioux County: Tamika Eastman, Britney Klein, Sierra Eastman. Stuart: Sydney Estill, Reagan Stracke, Addie Ketteler, Chiana Tubbs. Wallace: Karlie Finely, Kendyl Flaming, Kaley Sauser, Brooke Bryant, Skyler Kuhlman. Wauneta-Palisade: Peyton Cox, Gracee Goings, Halle Bardsley, Cali Cox. Wilcox-Hildreth: Sarah Jensen, Emma Donley, Claire Ortgiesen. Winside: Anslee Watters, Natalie Kruger, Hannah Gubbels. Wynot: Kinslee Heimes, Allison Wieseler.

0 Comments
* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Mike covers high school sports, primarily volleyball in the fall, girls basketball in the winter and baseball in the spring and summer. He also reports on horse racing for The World-Herald. Follow him on Twitter @MPattersonOWH. Phone: 402-444-1350.

Related to this story

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

all

Breaking News

Huskers Breaking News

News Alert